Hamarad

Hamarad

Sessizlik sona eriyor ve son 6 aydır üzerinde çalıştığımız Türk Malı 3D Yazıcıyı sizlerle paylaşıyorum. Hamarad. 3DHane ile birlikte geliştirdiğimiz yazıcı, tasarım ve çıktı kalitesi açısından yabancı rakipleri ile yarışacak özelliklere ulaştı. Tamamen Gnexlab tarafından sıfırdan tasarlanan yazıcı 3DHane ekibi ile birlikte zorlu testlere tabi tutuldu. CoreXY hareket teknolojisini kullanan yazıcı boşluksuz ve hızlı hareket kabiliyetine sahip. Z ekseninde bilyalı somun kullanılarak yüksek hasasiyet sağlanan tasarımda, Z ekseni iki uçtan rulmanlarla sabitlendi ve zaman kayışları ile hareket çözünürlüğü artırıldı. ‘All Metal Extruder’ sayesinde yüksek hızlarda sorunsuz baskı imkanı sağlandı. Tasarım olarak en çok üzerinde zaman harcanan kısım ise hava akışını sağlayan soğutucu fan tasarımları oldu. Çok sayıda tasarım uygulaması denendi ve en uygun çözüm üretim çözümü olarak kullanıldı. Görünüş olarak da estetik kaygılar taşıyan ekibimiz son kullanıcının hoşuna gideceği bir çalışma ortaya çıkarmayı başardı. Pursa ya da Reprap tarzı tüm bilesenleri ortada bir tasarım yerine yabancı rakipleri olan Ultimaker ve Zortrax tarzı bir görünüş ortaya konuldu. Türkçe LCD ekran ile kullanıcılara büyük kolaylık sunan Hamarad, hiç 3D yazıcı kullanmamış olan meraklılara kendi dilinden kullanım olanakları sunuyor. Ülkemizde üretildiği için teknik destek ve yedek parça konusunda başka markalarda karşılaşılan sorunların olmaması için tüm önlemler alındı.

Ben de Gnexlab’da Hamarad kullanıcıları ile teknik sohbetler yapmaya ve zamanım elverdikce teknik destek sunmaya çalışacağım.

Üretim ve satış hakları 3DHane’de olan Hamarad 3D yazıcı ülkemizde uygun maliyetli ve yüksek kaliteli çıktıları ile önemli bir boşluğu dolduracak gibi görünüyor.

Hemen belirtelim yukarıdaki fiyat sınırlı sayıda tanıtım fiyatıdır.

Bazı çıktı örnekleri

IMG_4660  IMG_4651  IMG_4652
IMG_4658  IMG_4657  IMG_4656

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.