Çocuklarla 3D Yazıcı

Bugün ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Okulundaydım. Sevgili Murat Hoca beni çocuklarla bir workshop yapmaya davet etmişti. Bugün elimden geldiği, dilimin döndüğünce 7-8. sınıf öğrencilerine 3D yazıcı temel kavramları ve çalışma prensibi ile ilgili bilgiler verdim. Sorulan ilginç sorular ve çocukların ilgisi beni şaşırttı ve aynı derecede mutlu etti. Böyle yetişen yeni neslin hayal gücünün 3D yazıcılar ile gerçeğe dönüştürülecek olması beni heycanlandırıyor. Yerli, uygun maliyetli yazıcılar ile ülkemin tüm okullarındaki hayal gücünün gerçeğe dönüşmesi için gnexlab olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sizin de 3D yazıcılar çook ilginizi çekiyorsa doğru yerdesiniz. Gnexlab’ı takip edin.

 

3 thoughts on “Çocuklarla 3D Yazıcı”

  1. Nuri bey , Tebrik ederim genç arkadaşlara bu dersi vermekte öncü olmanıza sevindim, Başarılarınızın devamını dilerim.

    1. Teşekkürler Serkan. Makina tanıdık gelmiştir. Senin de çok emeğin vardı o makinada. Ne kadar çok insan bu teknolojiyi tanırsa 3D yazıcılar o kadar yaygınlaşır ve gençlerin fikirlerini gerçeğe dönüştürmeye yarar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.